Kanaly-akustyczne - Rekuperacja wentylacja Zgorzelec, Jelenia Góra, Bolesławiec

Idź do spisu treści

Menu główne:

OFERTA
 
KANAŁY AKUSYCZNE CLIMAVER
Kanały akustyczne CLIMAVER

   Płyty CLIMAVER są sztywnymi płytami wykonanymi z gęsto sprasowanych włókien szklanych połączonych żywicą termoutwardzalną, pokrytymi od strony zewnętrznej wzmocnioną folią aluminiową stanowiącą barierę powietrzną i posiadającymi różnorodne powłoki od strony przepływającego strumienia powietrza.
Płyty służą do wykonywania gotowych, izolowanych termicznie i akustycznie przewodów o przekroju prostokątnym, służących do przesyłu powietrza w instalacjach klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz powietrznych instalacjach grzewczych.

Płyty posiadają krawędzie fabrycznie uformowane w męskie i żeńskie pióro co pozwala w szybki i prosty sposób uzyskać silne i szczelne poprzeczne łączenie przewodów.

Płyty Climaver A2 Black oraz Climaver A2 Plus przeznaczone są do wykonywania gotowych izolowanych termicznie i akustycznie przewodów o przekroju prostokątnym w powietrznych instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego, wszelkich budynkach użyteczności publicznej, w tym w obiektach szpitalnych oraz w budynkach przemysłowych, w tym branży spożywczej.

Płyty Climaver B Black i Climaver B Plus przeznaczone są do wykonywania gotowych izolowanych termicznie i akustycznie przewodów o przekroju prostokątnym w powietrznych instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w budynkach przemysłowych, na przykład w halach magazynowych oraz fabrycznych, w tym branży spożywczej.

Ze względu na bardzo dobre właściwości tłumienia dźwięku w wentylacji stosowanie systemów Climaver jest szczególnie zalecane w budynkach o najwyższych wymaganiach akustycznych takich jak studia nagrań, studia telewizyjne i radiowe, filharmonie, teatry, kina, biblioteki, jak również biura, budynki mieszkalne itp.

Przewody wykonane w systemie Climaver są wyjątkowo lekkie (1,9 ÷ 2,5 kg/m2) - od 4 do 5 razy lżejsze od przewodów blaszanych. Pozwala to na zastosowanie tych systemów wentylacji w budynkach, w których mamy do czynienia z ograniczaniem obciążeń konstrukcyjnych, zwłaszcza w przypadku adaptacji starych budynków lub przy budowie hal wielkokubaturowych.
Ograniczenia stosowania:
Przewody wykonane w systemach wentylacji Climaver nie powinny być stosowane w warunkach, w których przekroczone zostały dopuszczalne parametry przesyłanego powietrza (temperatura, ciśnienie, prędkość przepływu). Płyta CLIMAVER nie może być stosowana w warunkach, w których nie można zapobiec uszkodzeniu powierzchni płyty w trakcie eksploatacji systemu.

Przewody wykonane z płyt Climaver nie nadają się do odprowadzania gazów spalinowych i przesyłu ciał stałych lub cieczy czy jakichkolwiek gazów żrących. Przewody wystawione na działanie czynników atmosferycznych powinny być zabezpieczone i wzmocnione zgodnie z obowiązującymi standardami. Stosując przewody jako pionowe ciągi wentylacyjne, przy różnicy wysokości większej niż dwie kondygnacje, należy wykonać odpowiednie wzmocnienia i zamocowania (szczegóły są opisane w instrukcji).

Przewody nie mogą być instalowane w bezpośredniej bliskości wysokotemperaturowych nagrzewnic


 
 
 
 
 
Pełny katalog rekuperatorów w zakładce: 
Pełny katalog Rekuperatorów
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego