Rekuperatory R-VENT - Rekuperacja wentylacja Zgorzelec, Jelenia Góra, Bolesławiec

Idź do spisu treści

Menu główne:

OFERTA
R-VENT ADVANCE
R-VENT ADVANCE
R-VENT ROTO
R-VENT ROTO
R-VENT STANDARD
R-VENT STANDARD
REKUPERATORY R-VENT
Rekuperatory R-VENT

Rekuperatory R-VENT występują w trzech rodzajach wykonania:
1. R-VENT ADVANCE
Rekuperatory R-VENT ADVANCE to urządzenia z wymiennikiem przeciwprądowym o solidnej aluminiowej konstrukcji i najwyższym stopniu odzysku ciepła. Centrale potrafią osiągać sprawność powyżej 90%, co stawia je na samym szczycie w tym zakresie. Ich zakres wydajności wynosi od 700 do 1300 m²/h.
W połączeniu z wysokosprawnymi wentylatorami EC renomowanego producenta Ziehl Abegg są to urządzenia, których eksploatacja jest najtańsza z pośród wszystkich dostępnych rozwiązań. Wentylatory z silnikami EC pozwalają na idealne dopasowanie pracy do zapotrzebowania na powietrze w konkretnej instalacji, co zmniejsza koszty ich użytkowania do 50%. Centrale R-VENT ADVANCE dedykowane są do zastosowania w szczelnych budynkach o bardzo dobrej izolacyjności, gdzie straty wentylacyjne stanowią znaczący udział w całkowitych stratach ciepła. W urządzeniach z wymiennikiem płytowym, do których zaliczamy centrale przeciwprądowe, następuje całkowite oddzielenie powietrza nawiewanego od wyciąganego, dzięki czemu powietrze wyciągane z pomieszczeń nie przekazuje żadnych zapachów do powietrza do nich nawiewanego.
Centrale R-VENT ADVANCE, dzięki zastosowaniu by-passu oraz nagrzewnicy, posiadają bardzo ekonomiczny system rozmrażania, który zapewnia zbilansowanie całego systemu wentylacyjnego. Ma to szczególne znaczenie np. w domach jednorodzinnych wyposażonych w kominki, ponieważ nie powoduje wytworzenia podciśnienia w budynku. Dodatkowo centrale ADVANCE posiadają czujniki ciśnienia kontrolujące stan zabrudzenia filtrów, co sygnalizowane jest na wyświetlaczu sterownika.

2. R-VENT ROTO
Rekuperatory R-VENT ROTO to urządzenia z wymiennikiem obrotowym o wysokim stopniu szczelności i wysokiej sprawności temperaturowej. Ich zakres wydajności wynosi od 250 do 1900 m³/h.
Wymienniki obrotowe, oprócz wysokiego odzysku ciepła, posiadają również kilka innych cech, które czynią je bardzo sprawnymi i efektywnymi urządzeniami, zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w domach jednorodzinnych.
Do jednej z nich można zaliczyć odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego i przekazywanie jej do powietrza nawiewanego. Następuje to podczas ruchu obrotowego rotora centrali.
Zastosowane w centralach R-VENT ROTO wentylatory EC renomowanego producenta Ziehl Abegg posiadają możliwość dopasowania wydajności do aktualnych potrzeb (bez niepotrzebnej straty energii). Wentylatory te zostały wyposażone w silniki o najmniejszym możliwym zużyciu energii. Centrale z wentylatorami EC, w zależności od charakteru pracy, potrafią zużyć nawet o 50% mniej energii na tłoczenie powietrza niż potrzebują na to inne urządzenia.
Na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji systemu wentylacyjnego wyposażonego w rekuperator R-VENT z serii ROTO wpływa niemal wyeliminowane ryzyko zamrożenia wymiennika podczas długotrwałych niskich temperatur zewnętrznych. Wymiennik ten nie wymaga zastosowania systemu antyzamrożeniowego stosowanego w typowych wymiennikach płytowych.
Dodatkowo centrale R-VENT ROTO nie wymagają podłączenia odpływu skroplin, co oznacza łatwiejszy montaż i mniej kłopotów dla użytkownika centrali.

3. R-VENT STANDARD
Rekuperatory R-VENT STANDARD to urządzenia z wymiennikiem krzyżowym. Ich zakres wydajności wynosi od 400 do 1800 m3/h. Stanowią one szeroki asortyment urządzeń biorąc pod uwagę wydajność i możliwości dopasowania centrali do danego budynku. Występują w wersjach pionowych i poziomych oraz dodatkowo podwieszanych (płaskich, montowanych pod sufitem).
Zastosowane wentylatory AC renomowanego producenta Ziehl Abegg są gwarantem wieloletniej pracy układu napędowego.
System antyzamrożeniowy stanowią różne rozwiązania dopasowane do wielkości central. Dla urządzeń do wydajności 700 m3/h zastosowano niewielkie nagrzewnice wstępne, natomiast dla większych jednostek system antyzamrożeniowy stanowi kombinacja by-passu oraz nagrzewnicy wtórnej, które razem tworzą energooszczędny system zabezpieczenia wymiennika przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłego nawiewu powietrza bez ryzyka powstania podciśnienia.

 
 
Pełny katalog rekuperatorów w zakładce: 
Pełny katalog Rekuperatorów
 

Wentylacja Jelenia Góra |

Rekuperacja Bolesławiec |

Systemy wentylacyjne Zgorzelec

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego