Oczyszczacze-powietrza - Rekuperacja wentylacja Zgorzelec, Jelenia Góra, Bolesławiec

Idź do spisu treści

Menu główne:

OFERTA
OCZYSZCZACZE POWIETRZA
Oczyszczacze powietrza

   Urządzenie oczyszczające AERIS OXY - to zaawansowany technologicznie system oczyszczania powietrza nawiewanego w systemach wentylacji mechanicznej.

Urządzenie montowane jest na kanale nawiewnym. Montaż może odbyć się w dowolnym czasie, również w systemach już działających. AERIS Oxy znacząco obniża ilość przenoszonych w powietrzu zanieczyszczeń mikrobiologicznych, zapachów, kurzu, pyłków oraz jonów dodatnich. Dzięki wysokozaawansowanym procesom technologicznym urządzenie oczyszcza powietrze zarówno w samych kanałach wentylacyjnych (jeszcze na dłużej zabezpieczając je przed zanieczyszczeniami) i przede wszystkim w wentylowanych pomieszczeniach.
Promieniowa Jonizacja Katalityczną (RCI) jest bardzo wydajnym sposobem oczyszczania powietrza z bakterii, wirusów, grzybów, alergenów, roztoczy, zarodników pleśni. Zdecydowanie obniża ilość przenoszonych w powietrzu zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Swoista mieszanka jonów zwanych przyjaznymi utleniaczami, jaka jest wytwarzana podczas pracy urządzenia pozwala również skutecznie redukować zawarte w powietrzu nieprzyjemne zapachy oraz wytrąca kurz i inne pyłki z powietrza. Skutecznie redukuje jony dodatnie, które wytwarzane są przez sprzęt elektroniczny i mogą powodować częste bóle i zawroty głowy oraz złe samopoczucie. Sercem urządzenia jest matryca o właściwościach hydrofilowych.


   Zasada działania AERIS Oxy:
Po uruchomieniu urządzenia promieniowanie ultrafioletowe uderzają w macierz w kształcie plastra miodu rozpoczynając oraz przyspieszając zachodzące reakcje chemiczne. W macierzy - na opatentowanej powłoce z kompozytu odpowiednio dobranych metali (nanotechnologia) - rozpoczynają się procesy prowadzące do powstawania jonów ponadtlenkowych oraz wodorotlenkowych.
Powstające w ten sposób jony nie tylko likwidują zanieczyszczenia obecne w pobliżu matrycy wewnątrz kanału wentylacyjnego, ale wyniesione na zewnątrz przez wentylator, jako "oczyszczająca plazma" kontynuują swoje działanie niszcząc drobnoustroje, utleniając lotne związki organiczne i likwidując niepożądane zapachy wewnątrz pomieszczeń.

Urządzenia oczyszczające powietrze wykorzystujące technologię RCI montuje się najczęściej w obiektach użyteczności publicznej: szpitalach, klinikach, żłobkach, przedszkolach, tj. wszędzie tam, gdzie zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia jest bardzo ważne.
Dostępne są trzy wersje AERIS Oxy w zależności od wielkości instalacji wentylacyjnej:
• Urządzenie jonizujące AERIS OXY 750
• Urządzenie jonizujące AERIS OXY 2000
• Urządzenie jonizujące AERIS OXY 5000

 
 
Pełny katalog rekuperatorów w zakładce: 
Pełny katalog Rekuperatorów
 

Rekuperacja Jelenia Góra |

Wentylacja Bolesławiec |

Systemy wentylacyjne Zgorzelec

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego