System-chlodzenia-Artic - Rekuperacja wentylacja Zgorzelec, Jelenia Góra, Bolesławiec

Idź do spisu treści

Menu główne:

OFERTA
SYSTEM CHŁODZENIA ARTIC
System chłodzenia powietrza Artic

   JEDNOSTKA CHŁODZĄCA ARTIC jest jednostką wyposażoną w chłodniczy układ sprężarkowy. Jednostka ta została opracowana z myślą o użytkownikach szczególnie ceniących sobie najwyższy komfort klimatyczny wewnątrz pomieszczeń.

Służy ona do schładzania powietrza nawiewanego w systemach wentylacji nawiewno-wywiewnej. Pełni funkcję analogiczną do niewielkiego klimatyzatora kanałowego o optymalnym przepływie powietrza dostosowanym do wymogów domowych instalacji wentylacyjnych. Urządzenie zapewnia poprawę komfortu klimatycznego w pomieszczeniach przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii dzięki zastosowaniu zasady pracy pompy ciepła. Jego działanie chłodzące porównywalne jest z mocą chłodzącą gruntowego wymiennika ciepła z tą przewagą, że nawiewane powietrze jest mniej wilgotne.

Jednostka chłodnicza ARTIC została zaprojektowana i stworzona do współpracy z rekuperatorami AERIS 350, 450 lub AERIS 550. Zapewnia ona poprawę komfortu klimatycznego pomieszczeń poprzez przyjemne schłodzenie oraz dodatkowe osuszanie ciepłego i dusznego powietrza.

ARTIC podłączony do rekuperatora AERIS 350 LUXE.
Regulacja i sterowanie odbywa się przy pomocy panelu dotykowego LUXE wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie. Dodatkową zaletą systemu ARTIC jest wykorzystanie istniejących kanałów instalacji wentylacyjnej do schładzania powietrza nawiewanego do budynku. Montaż nie wymaga więc wykonywania dodatkowych instalacji ani przekuć

ZALETY:
• sprężarkowy układ chłodniczy
• zintegrowany system chłodzący
• czynnik chłodniczy: R134a (0,2 m³; 0,5 kg)
• optymalne rozwiązanie zapewniające latem obniżenie temperatury powietrza nawiewanego oraz zmniejszenie wilgotności w budynku
• niskie zużycie energii
• sterowanie za pomocą panelu dotykowego LUXE

INFORMACJE OGÓLNE
Ustawienie przez użytkownika temperatury komfortowej dla rekuperatora AERIS 350, 450 lub AERIS 550 powoduje załączenie jednostki ARTIC i obniżenie temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń.
Jeżeli powietrze doprowadzone z zewnątrz do systemu ARTIC jest za ciepłe, urządzenie schładza je wewnątrz swojej jednostki nawet o kilkanaście stopni, a następnie już ochłodzone doprowadza do pomieszczeń przez kanały nawiewne systemu wentylacyjnego.
Obniżona w ten sposób temperatura w mieszkaniu zapewnia stworzenie wyjątkowo komfortowego klimatu latem. Cały proces odbywa się automatycznie, bezjakiejkolwiekingerencjize strony użytkownika. 
 
 
 
 
Pełny katalog rekuperatorów w zakładce: 
Pełny katalog Rekuperatorów
 

Rekuperatory Jelenia Góra |

Wentylacje Bolesławiec |

Systemy chłodzenia Zgorzelec

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego